Nagrody Rektorów w Design 32

W ostatni weekend poznaliśmy wyniki ogólnopolskiego konkursu na najlepszy dyplom projektowy w konkursie Design 32, organizowanym przez ASP w Katowicach. Z wielką radością informujemy o sukcesie naszych absolwentek!

Nagrodę Główną/Nagrodę Rektorów przyznano Darii Wypiór „Pokaż gdzie masz nos, ucho, srom”

Wyróżnienie honorowe trafiło do Julii Podsiadło za pracę „Falowiec – niedokończony ideał modernizmu”

Dyplom Darii Wypiór powstał w Pracowni Projektowania Produktu na Wydziale Architektury i Wzornictwa pod kierunkiem prof. Jarosława Szymańskiego.

Praca dyplomowa Julii Podsiadło powstała w I Pracowni Projektowania Architektury Wnętrz, zaś jej promotorką była prof. Beata Szymańska.

Serdecznie gratulujemy laureatkom oraz ich promotorom!

Wyniki Konkursu:

Nagroda Rektorów – 20.000 zł:

Daria Wypiór z Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku za projekt: „Pokaż, gdzie masz nos, uch, srom”.

Nagroda Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu – 15.000 zł

Szymon Zakrzewski z Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie za pracę „Kapitalistyczne zabawki”.

Nagroda Prezydenta Miasta Katowice – 7.000 zł

Piotr Kacprzak z Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu za „Kulmhof – projekt książki upamiętniającej ofiary pierwszego nazistowskiego obozu zagłady w Chełmnie nad Nerem”.

Wyróżnienia honorowe:

Aleksandra Szwajda z Akademii Sztuki w Szczecinie za projekt „Jak to ugryźć, czyli ilustrowany elementarz wychowania seksualnego”.

Damian Żak z Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach za projekt „Rewolta ciała – animacja inspirowana tańcem i filozofią buto”.

Julia Podsiadło z Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku za pracę „Falowiec- niedokończony ideał modernizmu”.

Anna Grabowska z Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi za projekt „Świat w kolorze. Kolekcja tkanin żakardowych inspirowana różnorodnym widzeniem barwnym u organizmów żywych”.

Nagroda OPPO:

Anna Krzemańska z Akademii Sztuki w Szczecinie za projekt: „Zmysły VR. Wirtualna rzeczywistość zmysłów – świat synestetyków i niewidomych”.

Wszystkim laureatom gratulujemy.’