Young Design 2020

Zgłoś się do konkursu i wygraj stypendium 20 000 zł

Na zgłoszenia czekamy do 11 stycznia 2021

Young Design to pierwszy w Polsce program stypendialny przeznaczony dla studentów i absolwentów uczelni kształcących w kierunku wzornictwa (pierwsza edycja odbyła się w 2008 roku). Konkursu ma na celu wskazanie najbardziej obiecujących projektantów młodego pokolenia – takich, którzy rozumieją rynek i będą umieli w przyszłości pracować z przemysłem.

Laureat konkursu otrzyma stypendium im. Wandy Telakowskiej w wysokości
20 000 zł ufundowane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, prof. dr hab. Piotra Glińskiego, Patrona honorowego konkursu.

Finalistów konkursu i ich projekty oceniać będzie w czasie finałowych prezentacji jury – Kapituła Stypendialna złożona z reprezentantów polskiego rynku producentów, polskich i zagranicznych dystrybutorów, przedstawicieli mecenasa/sponsora konkursu oraz organizatora konkursu. Główną nagrodę otrzyma projektant, który poza dobrymi projektami najlepiej zaprezentuje swoje umiejętności i kompetencje potrzebne do współpracy z przyszłymi pracodawcami.

Wszyscy finaliści będą mieli możliwość skorzystania ze szkolenia poprzedzającego występ przed jury.

Aby wziąć udział w konkursie wystarczy przysłać trzy najlepsze projekty ze swojego portfolio (szczegóły w regulaminie Young Design 2020).