Współpraca z GIWK

Znana m.in. z rewitalizacji i udostępnienia zabytkowych zbiorników wody Orunia i Stary Sobieski miejska spółka GIWK, zaproponowała zadanie projektowe studentom ASP dotyczące kolejnych wodnych obiektów: Przepompowni Motława i Jelitkowo oraz Zbiornika Wody Kazimierz. Zobaczcie, jak młodzi projektanci wyobrażają sobie uatrakcyjnienie tych nietypowych miejsc.

W ramach projektu „Creative City” studenci Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku z Pracowni Architektury Pasywnej (prowadzonej przez dr hab. Iwonę Dzierżko-Bukal, prof. ASP oraz mgr. szt., inż. arch. kraj. Marcina Kasprowicza) wzięli na warsztat niektóre z wodnych obiektów w przestrzeni Gdańska – zarówno zabytkowe, nieczynne jak i wciąż funkcjonujące.

Wśród nich znalazły się takie obiekty, jak: przepompownia „Jelitkowo”, przepompownia „Motława”,  czy zbiornik Wody Kazimierz na Wyspie Sobieszewskiej.