Obrazy z podróży Andrzej Jan Krzemiński

Centrum Sztuki Galeria EL ma przyjemność zaprosić na ostatni w tym roku wernisaż wystawy. Artystą zamykającym jest Andrzej Jan Krzemiński, a prezentowana wystawa nosi tytuł „Obrazy z podróży”. Wernisaż odbędzie się tradycyjnie w czwartek, w dniu 29.11.18. o godzinie 18.00. Wstęp na wernisaż jest bezpłatny. wystawa potrwa do 06.01.19.

ANDRZEJ JAN KRZEMIŃSKI
Artysta urodził się w 1939 r. w Starogardzie Gdańskim. Ukończył Liceum Technik Plastycznych w Gdyni Orłowie, dyplom uzyskał na Wydziale Architektury Wnętrz w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Gdańsku. Pracował w PWSSP/ASP w Gdańsku w Katedrze Projektowania Wnętrz oraz uczył plastyki w malborskich liceach. Od wielu lat mieszka w Malborku.
Realizował projekty w zakresie architektury wnętrz. Obecnie zajmuje się malarstwem, grafiką użytkową. Jego prace znajdują się w zbiorach muzeów i u prywatnych kolekcjonerów. Społecznik, aktywny organizator wielu wystaw i działań na polu kulturalnym, za co otrzymał liczne nagrody od władz samorządowych i ministerialnych.

Na wystawie zobaczymy prace artysty powstałe w przeciągu kilkunastu ostatnich lat. Ich tematyka skupia się wokół obiektów architektury oraz tematyki morskiej.

Malarstwo było odskocznią od kreślenia na kalce technicznej projektów. W roku 1977 namówiony przez Jerzego Krempa uczestniczyłem z grupą elbląskich plastyków w plenerach w Kwidzynie i Fromborku. Wspólne malowanie i wystawy poplenerowe zaowocowały zaproszeniami na Salon Elbląski. Udział w wystawach motywuje do dalszej pracy.