„Szkło w formie” – konkurs

Dla studentów kierunków artystycznych i projektowych mamy zaś niezwykle ciekawą propozycję – udział w konkursie na zaprojektowanie szklanego wazonu. Konkurs „Szkło w formie” przeznaczony jest dla wszystkich studentów, którzy chcieliby spróbować zmierzyć się ze szklaną materią.

Na co dzień młodzi projektanci mają duże problemy z realizacją swoich wzorów, gdyż duże huty produkujące szkło nie są zainteresowane przerywaniem swojej stałej produkcji
i eksperymentowaniem z projektami artystów. Ze względu na charakterystykę należącego do Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych Centrum Szkła i Ceramiki (działalność pokazowa, doświadczalna) to właśnie tu, na ulicę Lipową na krakowskim Zabłociu zgłaszają się studenci z prośbą o możliwość realizacji swoich projektów. Jeśli realizacja pod względem technologicznym jest możliwa, projekt wykonujemy, pozostają jednak koszty wykonania pracy, a te są niemałe. Konkurs „Szkło w formie” będzie więc okazją do zaprezentowania nowych, ciekawych pomysłów młodych projektantów, a ponadto umożliwi realizację najlepszego z projektów.

Zwycięski projekt zostanie wykonany pod nadzorem Projektanta w Centrum Szkła i Ceramiki jako seria limitowana w ilości 30 sztuk. 3 sztuki otrzyma Autor projektu jako sztuki autorskie. Pozostałe szkła zostaną odpowiednio wyeksponowane, opisane nazwiskiem Autora i wystawione do sprzedaży w Galerii Lipowa 3 (Autor otrzyma prowizję od każdej sprzedanej sztuki).

www.lipowa3.pl