Letnia Szkoła Designu

Tegoroczna Letnia Szkoła Designu będzie poświęcona reklamowemu i informacyjnemu chaosowi w przestrzeni miasta.

Letnia Szkoła Designu to nie tylko szansa zdobycia unikalnych umiejętności pod okiem doświadczonych projektantów i wykładowców. Zapraszamy do udziału projektantów grafiki i architektów oraz studentów i absolwentów uczelni projektowych oraz architektury. Podczas tegorocznej edycji spróbujemy wypracować rozwiązania, które pomogą uporządkować informacyjny i reklamowy chaos panujący w przestrzeni miejskiej. Będziemy projektować w realnym kontekście – skupimy się na wybranych witrynach sklepowych, ogrodzeniu targowiska oraz tzw. witaczach.

Temat warsztatu wpisuje się w działania miejskie, zmierzające do wprowadzenia w Cieszynie uchwały krajobrazowej. Uczestnicy spotkają się z gośćmi specjalnymi. Będą nimi, m.in.: Agnieszka Łakoma, plastyk miasta Krakowa oraz Anna Syrokosz z Wydziału Strategii i Rozwoju Miasta, odpowiedzialna za przygotowania do wprowadzenia uchwały krajobrazowej w Cieszynie. Letnia Szkoła Designu jest organizowana przy wsparciu projektu „Human Cities. Challenging the City Scale 2014-2018”.

Letnia Szkoła Designu. Robimy porządki!

9-12 lipca 2018
Zamek Cieszyn