Konkurs NOTO

Organizatorem Międzynarodowego Studenckiego Konkursu NOTO im. Józefa Czapskiego jest Katedra Multimediów Wydziału Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Konkurs należy do szerszego projektu NOTO ART, który obejmuje cyklicznie organizowane wystawy, spotkania autorskie oraz inne wydarzenia artystyczne i naukowe. Jest on unikalnym w swoim charakterze wydarzeniem artystycznym. Jego zadaniem jest popularyzacja idei intymnej notacji. Ukazanie poprzez Konkurs zeszytowych zapisów pozwala także na nietypowy podgląd aktualnych tendencji w sztuce i życiu społecznym młodych artystów. W trzech edycjach Konkursu w 2012, 2014 i 2016 roku, wzięło udział około 400 studentów ze wszystkich uczelni i wydziałów artystycznych w Polsce.