Konkurs – Pamiątka z Gdyni

Konkurs Gdyńskiego Szlaku Modernizmu pt. „Pamiątka z Gdyni inspirowana modernizmem” jest skierowany głównie do projektantów, studentów wzornictwa i architektury, a także architektów, których zadaniem będzie zaprojektowanie pamiątki w duchu słynnej maksymy Miesa van der Rohe – „Less is more”, czyli mniej znaczy więcej.

Gdyński Szlak Modernizmu w ciągu niespełna 8 lat funkcjonowania stał się w Polsce znaczącą marką w gronie architektonicznych szlaków turystyki miejskiej i kulturowej. Jednym z atrybutów markowych szlaków turystycznych na świecie jest atrakcyjna oferta pamiątek z logo szlaku, które nawiązują bezpośrednio do charakteru produktu turystycznego.

Celem konkursu jest także wyłonienie i wyróżnienie najciekawszych projektów, których pomysł został zainspirowany architekturą gdyńskiego modernizmu.
Wybrane, wyróżnione w konkursie projekty zostaną zaprezentowane na wystawie pokonkursowej, ponadto organizatorzy zakładają wdrożenie projektu, czyli produkcję pamiątki, której specjalne jury przyzna I Nagrodę w konkursie.

Termin nadsyłania prac mija 17 listopada 2017 r.

Więcej informacji w regulaminie dostępnym na stronie arg.gdynia.pl oraz www.modernizmgdyni.pl