Warsztaty projektowe OPEN_MINDS: SMALL_HEROES!

Chcesz wykorzystać swoją wiedzę w praktyce? Poznać metodologię Design Thinking? Doszlifować umiejętności projektowania w środowisku Inventor? Zajrzeć do środowiska biznesowego? Wygrać nagrodę finansową? a może dostać się na płatny staż? APLIKUJ!

Zapraszamy na 2 Edycję 6-tygodniowych warsztatów projektowania urządzeń medycznych OPEN_MINDS: SMALL_HEROES!

Warsztaty OPEN_MINDS to cykl 6 cotygodniowych spotkań, skierowanych głównie do studentów kierunków projektowych na Politechnice Gdańskiej oraz studentów z Wzornictwa i Architektury z Akademii Sztuk Pięknych. Podczas warsztatów będziecie mieli okazję rozwinąć umiejętności myślenia projektowego, prototypowania, druku 3D, komunikacji biznesowej i partnerskiej, poznacie tajniki metodologii Design Thinking oraz nauczycie się, bądź jeszcze lepiej poznacie program Inventor.

Warsztaty zaczynają się 2 drugim tygodniu listopada i potrwają do 14.12.

Program ma charakter konkursowy i kończy się galą 13.01.2017, na której każdej, zwycięskiej w danym temacie drużynie, przyznamy nagrody finansowe

.

Aby zaaplikować wystarczy wypełnić formularz rekrutacyjny:

Na zgłoszenia czekamy do 23 października do godziny 23.59

> Jaka jest tematyka tegorocznych warsztatów?

OPEN_MINDS: SMALL_HEROES to niezwykły cykl warsztatów, gdzie skupiamy się przede wszystkim na rozwiązywaniu problemów małych dzieci. W tym roku przygotowaliśmy dla was 3 tematy główne + jeden temat zaproponowany przez firmę ALVO. Wszystkie tematy są skierowane do studentów z Politechniki Gdańskiej i ASP, oprócz tematu I WILL BE YOUR SIDEKICK, który jest specjalnie dedykowany studentom z Akademii Sztuk Pięknych.

Grupy projektowe będą miały do wyboru:

1. TERAPIA ŻYWIENIA_I’M A FOOD HERO
Wiele dzieci przewlekle chorych podczas codziennej walki o zdrowie musi mierzyć się z bardzo trudnym wyzwaniem, którym jest używanie specjalnych pomp do żywienia, oddychania, podawania insuliny czy leków. W tej sytuacji za nasz cel stawiamy stworzenie rozwiązań, które wspomogą w tych trudach Małych Bohaterów.

2. ZABAWKI DLA DZIECI NIEPEŁNOSPRAWNYCH_THEY CALL ME A HERO
W wielu przypadkach dobra zabawa, może przyczyniać się do wspomagania procesu rozwoju. Rozwiązanie takie sprawdza się przede wszystkim u dzieci mających zespół Aspergera lub z upośledzeniem umysłowym. Każde kilka chwil dodatkowej ciekawej zabawy i wykonywania kreatywnych czynności stanowi każdy kolejny krok w drodze ku rozwojowi Małych Bohaterów. W związku z tym za nasz cel stawiamy sobie zaprojektowanie niezwykłej zabawki dla niezwykłych małych ludzi.

3. PROJEKT SALI POOPERACYJNEJ PRZYJAZNEJ DZIECIOM_EVERY SUPERHERO NEEDS HIS CAVE
Wiele dzieci każdego dnia przechodzi ważne operacje, które ratują życie i zdrowie. Każda minuta i godzina walki jest dla Małych Bohaterów wielkim wyzwaniem. Chcemy zapewnić im możliwość przyjemnego odpoczynku w przyjaznej aurze, po każdej z takich walk. Celem, który stawiamy jest zaprojektowanie sali pooperacyjnej, która pozwoli poczuć się Małemu Bohaterowi jak w domu.

Temat proponowany przez ALVO:

4. ERGONOMIA, FUNKCJONLANOŚĆ, DESIGN JAKO CECHY WSPÓŁCZESNEGO PILOTA DO STOŁU OPERACYJNEGO_I WILL BE YOUR SIDEKICK
Lekarze na salach operacyjnych walczą o życie wielu ludzi, w każdym wieku. Chcemy wspomóc również i ich w codziennej pracy. Pracy odpowiedzialnej i pełnej wyzwań. Każde, nawet najmniejsze usprawnienie, które możemy zapewnić na sali operacyjnej jest bardzo istotne. Tym razem za cel stawiamy zaprojektowanie pilota do stołu operacyjnego, który będzie pozwalał na bardziej efektywną i jednocześnie bezpieczną pracę

Dwa pierwsze tematy będą realizowały 3 zespoły 4 osobowe, trzeci temat 2 drużyny 4 osobowe, natomiast ostatni temat wykonuje zespół 2 osobowy. Warsztaty będą miały miejsce w O4S w Oliva Business Centre w Gdańsku, z jednym wyjątkiem – zespoły realizujące temat I’M A FOOD HERO będą miały spotkania w PPNT w Gdyni.